ВМРО-ДПМНЕ до Георгиески: Проектите требаше да бидат завршени


5 копии

Изминува и втората година од мандатот на Борис Георгиевски како градоначалник на Гази Баба. Со секој поминат месец се зголемува бројот на неостварени ветувања ...
| | веќе видена | слични

Заробена и задолжена општина беше состојбата во која ја затекнав општина Прилеп, со моето доаѓање на функција како градоначалник – истакна Илија Јовановски, ...
| | веќе видена | слични

12 години ВМРО-ДПМНЕ и тогашниот градоначалник Марјан Ристески им продаваа на граѓаните лажен патриотизам и популизам. Но, граѓаните ги препознаа лагите и ...
| | веќе видена | слични

Заробена и задолжена општина беше состојбата во која ја затекнав општина Прилеп, со моето доаѓање на функција како градоначалник – истакна Илија Јовановски, ...
| | веќе видена | слични

Изминаа повеќе од две години, одкако локалната власт ја превзеде, социјалдемократскиот сојуз и Градоначалникот Гошаревски. Толку многу се ветуваше, а граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Две години СДСМ и градоначалникот Љубе Кузманоски ја имаат апсолутната власт во општина Новаци. За овие две години од ветеното ништо не е реализирано, во ...
| | веќе видена | слични

Велимир Смилевски, градоначалникот на скопската општина Бутел за 24 инфо вели дека реализацијата на планираното немало да биде успешна, доколу ја немал ...
| | веќе видена | слични

Поминаа точно две години од работењето на локалната власт предводена од градоначалникот Аце Коцевски, а граѓаните се уште немаат видено конкретни резултати од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Две години откако СДСМ ја презема локалната власт, а бранот на неработење и пустош не ја одмина ниту општина Неготино. Две години откако градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 327 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 106 | | | веќе видена

Новозеландската полиција денеска соопшти дека едно лице кое било повредено во ерупцијата на вулканот на белиот остров, починало во болницата во Окланд, со што ...
сите 67 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ до Георгиески: Проектите требаше да бидат завршени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: