Не сте подобри од другите - Правилата за живот на Данците, најсреќните луѓе на планетата

 Данска долго време е лидер во категоријата држава со најсреќни жители. И никој, освен можеби Финска, не може да ја тргне од тронот. Жителите на оваа држава ...
| | веќе видена | слични

Како за останатите аспекти од нашиот живот, така хороскопски знак влијае и на работите поврзани со вашата кариера. Овен Претставниците на овој знак се родени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Прво даде заклетва, а потоа одговараше на прашања на обвинителката Вилма Русковска. Сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, во судницата го повтори она што веќе ...
сите 686 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 448 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Нов Зеланд но и светот се уште се во шок. Ерупција на вулкан усмрти пет лица, а на осуммина им нема трага. Полицијата соопшти дека покренува со кривична ...
сите 55 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не сте подобри од другите - Правилата за живот на Данците, најсреќните луѓе на планетата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: