Баша побара оставка од Рама


5 копии

Лидерот на партијата на грчкото малцинство во Албнија, Партија за заштита на човековите права, Вангел Дуле, од албанскиот премиер Еди Рама побара да си поднесе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска престојува во Грција, каде што имал средба со неговиот грчки колега Кириакос Мицотакис. Албанскиот портал Сот јавува дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тирана – Албанскиот премиер Еди Рама најави дека ќе го тужи косовскиот премиер во заминување Рамуш Харадинај за клеветата дека „ќе дели десет милијарди евра за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
3 копии

Европската Унија го изневери премиерот Зоран Заев, изјави албанскиот премиер, Еди Рама, коментирајќи дека ситуацијата во Северна Македонија се разликува од ...
| | веќе видена | слични

Откако албанскиот премиер Еди Рама најави дека ќе го тужи Рамуш Харадинај, пристигна реакција од косовскиот премиер во заминување. Во телефонски разговор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 235 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски по билатералната средба со францускиот претседател, Емануел Макрон, вчера, на маргините на Парискиот мировен форум, порача дека ...
сите 461 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 139 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучи генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на ...
сите 69 | | | веќе видена

Вчера на улицата „Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл управуван од 47-годишен штипјанец, удри во паркирано патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки, по ...
сите 192 | | | веќе видена

Нема да се создаде голема коалиција порачаа шпанските социјалисти и конзервативци, иако на парламентарните избори ниту една партија не доби доволен број ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баша побара оставка од Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: