Дали секоја рецесија мора да биде и криза?


По глобалното забавување на економскиот раст, на многу големи економии им се заканува рецесија во наредната година. Поради тоа централните банки ги намалиле ...
| | веќе видена | слични

Додека Кина води трговска војна, економијата забавува и има немири во Хонгконг, Си Џинпинг ќе го искористи партиското заседание за да се насочи повеќе кон ...
| | веќе видена | слични

Трговските односи меѓу САД и Кина станаа толку интензивни што нивното влијание се чувствува на финансиските пазари, на одборите на директорите, па дури и во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатите шест години, под власт на Ши Џинпинг, Кина радикално ја надгради и прошири својата стратегија за поголемо влијание во различни региони ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси 60 проценти од светските банки не се доволно флексибилни и отпорни за да ја преживеат кризата, се вели во најновиот извештај на светската консултанска ...
| | веќе видена | слични

Економската моќ и политичкото влијание на Кина на светско ниво растат со голем обем и брзина. Ова беше посочено на дебата за кинеското влијание која се одржа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали секоја рецесија мора да биде и криза?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: