Илчев: Бугарско-македонската комисија за историјата нема иднина

Првиот човек на бугарската страна од мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања Ангел Димитров, за А1он објаснува дека ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот професор и историчар Стефан Дечев во интервју за ИПортал вели дека одбива да верува дека постои можност опозицијата во земјава да стигнала дотаму да ...
| | веќе видена | слични

Историчарот Петар Тодоров, кој е член на македонско-бугарската комисија за историски и образовни прашања, викендов во интервјуто за македонскиот сервис на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Tреба да има одреден одговор на бугарските барања посебно за прашањата на јазикот и на етничкиот идентитет, вели историчарот Петар Тодоров, кој е член на ...
| | веќе видена | слични

Во бугарските учебници има многу проблематични делови во тоа како се градат претставите за соседните народи, вклучувајќи го тука и македонскиот народ,,вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 599 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 407 | | | веќе видена

Господине Камчев внатре се претставивте како жртва?- Не се претставувам , ја сум жртва со сите докази со целокупната изнуда што беше правена од страна на оваа ...
сите 136 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев после сведочењето за случајот „Рекет“ за медииумите изјави дека немало никаква полициска акција, туку контрола каде инспектори на МВР ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илчев: Бугарско-македонската комисија за историјата нема иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: