МВР: Кај Кременица уапсени двајца Кубанци

Две лица приведени вчера во Сарај. Во 14.30 часот вчера од локалниот пат село Семениште - село Бојане во Полициско одделение Сарај биле лишени од слобода ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Група ученици нападнале нивен соученик и вработена во средното училиште „Нико Нестор“ во Струга. Според информациите на охридската полиција, инцидентот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Струга, 29. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Ученици во СОУ „Нико Нестор“ во Струга нападнале соученик и вработена во училиштето. Вчера околу 13:00 часот, пријавено е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До утрово речиси 1.800 лица ја потпишале онлајн петицијата на ВМРО-ДПМНЕ како поддршка на барањето за нов закон за, како што велат од опозициската партија, фер ...
сите 449 | | | веќе видена

Можно е веќе неделава пратениците конечно детално да се запознаат со деталите околу преговорите со Бугарија. Сите се согласни дека во оваа фаза, во фаза кога е ...
сите 328 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Адвокатите на рускиот опозициски лидер и блогер Алексеј Навални изјавија денес дека не им е дозволен пристап до клиентот откако тој беше приведен синоќа по ...
сите 127 | | | веќе видена

На територијата на целата земја ноќеска и утрово се измерени минусни температури, а најстудено било во Берово – 16 степени. Во Битола се измерени -13, во ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Кај Кременица уапсени двајца Кубанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: