Започна конзервацијата на јавните фонтани и чешми

5 копии

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ постави 85 нови корпи за отпадоци во старата Скопска чаршија. Надлежните апелираа граѓаните да се грижат за новите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

ЈП „Комунална хигиена“-Скопје спроведува едукација на учениците од скопските основни и средни училишта како правилно да ги употребуваат новите садови за отпад. ...
| | веќе видена | слични

Акцијата ќе се спроведе поодделно по урбани и месни заедници според следната динамика: вторник од 7 до 11 часот, во урбаните заедници: „Кисела Вода“, ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода од утре па се до средината на ноември ќе собира кабаст отпад на својата територија. Акцијата во сите месни и урбани заедници ќе се спроведе ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода од утре па се до средината на ноември ќе собира кабаст отпад на својата територија. Локалната самоуправа апелира до граѓаните отпадот да го ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје денеска излегоа на терен со новите 12 електрични метларки наменети за вакуумско чистење. Во текот на денот со метларки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна конзервацијата на јавните фонтани и чешми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: