На влезот во Скопје синојќа повторно гореше депонија


Игралиштето во скопската населба Пржино за околу половина е претворено во депонија составена од енормно висок број на игли, шприцови, опојни супстанци, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загаден воздух, загадена средина, ѓубре на сите страни низ цела населба, секојдневно труење, вдишување отрови, реагираат граѓаните од Хром и прашуваат до кога ...
| | веќе видена | слични

Жители на Хорм реагираат до локалната самоуправа во Ѓорче Петров за неподносливата состојба со загадувањето. Бараат итна акција без одлагање. „Не гушите!“ ...
| | веќе видена | слични

Додека загаденоста на воздухот во Скопје руши светски рекорди депониите во и околу градот работат под полна пареа. Жители на Ѓорче Петров постојано алармираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието попладнево по три дена ја заврши расправата по Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, ...
сите 438 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 182 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 58 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На влезот во Скопје синојќа повторно гореше депонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: