Дневен хороскоп за 22.10.2019: Овните да излезат од комфор зоната, Вагите да импровизираат

 Како ќе ви помине овој ден? Ќе го посветите на себе, на семејството, на партнерот или повторно ќе им се предадете на работните обврски? Какви авантури ве ...
| | веќе видена | слични

 Дали ќе бидете склони кон кажување несвесно навредливи зборови, ќе ги прифаќате ли критиките и какви можности ќе ви се отворат на секое поле од животот? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Дали овој понеделник ќе ви оди според планираното или можеби работите ќе тргнат наопаку за некого? Какви случувања ве очекуват денес според дневниот ...
| | веќе видена | слични

Сите ние можеме многу да научиме од луѓето околу нас. Доколку внимателно ги набљудуваме и активно ги слушаме, ние можеме да откриеме многу нешта за начинот на ...
| | веќе видена | слични

Со самото тоа што Меркур ќе биде ретрограден во поголемиот дел од ноември, животот на сите хороскопски знаци ќе биде помалку или повеќе комплициран. Меѓутоа, ...
| | веќе видена | слични

Тие се оние луѓе кои попрво би се возеле еден час подолго, отколку да прашаат некого за насока. Нивниот збор, според нив е секогаш најточен и најважен, затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 427 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон се сретна со кралицата Елизабета Втора и формално побара да формира влада во нејзино име.Џонсон помина повеќе од половина час ...
сите 160 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Ту мач. Ова е премногу од кого и да е. Да се поднесат 5.000 амандмани е навистина премногу. Ние во наредниот период ќе ја разгледаме коалицијата со ДУИ. Ова е ...
сите 130 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп за 22.10.2019: Овните да излезат од комфор зоната, Вагите да импровизираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: