Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава


15 копии
5 копии

Од полноќ еуросупер БС- 95 ќе се продава по цена од 67 денари за литар, а еуросупер БС- 98 по цена од 69 ден/лит. Цената на мазутот се намалува за 0,122 ден/кг ...
| | веќе видена | слични

Бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот останува со иста цена, поради поскапувањето на нафтата на светските пазари. Ова е исходот од денешната ...
| | веќе видена | слични

Со тоа, од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 67 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 по цена од 69 ден/лит. Според одлуката на Регулаторната комисија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: