Скопјани дале 3,5 милиони евра за „вечен живот“

2 копии

Акционерите на „Фершпед“ на крајот на следниот месец треба да одлучат дали ќе ја продадат винаријата „Сковин“ каде што се сопственици на 97 отсто од имотот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот јануари-септември 2019 година, НЛБ Банка АД Скопје оствари нето добивка во износ од 1.455.738 илјади МКД, што е за 21,0% над планот, што се должи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонска берза ја одобри новата корпоративна обврзница издадена од страна на ТТК Банка со која ќе може да се тргува од денес. Станува збор за вредност на ...
| | веќе видена | слични

Банката ја одржува својата пазарна позиција кај кредитирањето и има раст на нето приходите од провизии и надоместоци. Добивката е помала од лани пред се заради ...
| | веќе видена | слични

Охридска банка АД Скопје за периодот јануари – септември 2019 година оствари добивка од 385,6 милиони денари, која е намалена во однос на истиот период лани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 144 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 369 | | | веќе видена

Капитенот Кире Лазаров заедно со голманот Никола Митревски беа најзаслужни за вчерашниот триумф над Чиле со што успеавме да ја минеме првата фаза на Светското ...
сите 24 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани дале 3,5 милиони евра за „вечен живот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: