Рама не поднесува оставка, го одби барањето на опозицијата за предвремени избори

Албанскиот премиер Еди Рама не го прифати барањето на опозицијата за оставка и нови избори, откако Албанија не доби датум за почеток на преговори со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Тирана – Албанскиот премиер Еди Рама најави дека ќе го тужи косовскиот премиер во заминување Рамуш Харадинај за клеветата дека „ќе дели десет милијарди евра за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
3 копии

Европската Унија го изневери премиерот Зоран Заев, изјави албанскиот премиер, Еди Рама, коментирајќи дека ситуацијата во Северна Македонија се разликува од ...
| | веќе видена | слични

Откако албанскиот премиер Еди Рама најави дека ќе го тужи Рамуш Харадинај, пристигна реакција од косовскиот премиер во заминување. Во телефонски разговор за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Албанскиот премиер Еди Рама најави дека ќе го тужи косовскиот премиер во заминување, Рамуш Харадинај, за неговата изјава дека „Рама, косовскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама гостувајќи во емисијата „Опинион“ на Клан телевизија, изјави дека настаните во С.Македонија се различни со оние во Албанија и оти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 420 | | | веќе видена

Првиот човек на македонското здравство, Венко Филипче му дава целосна поддршка на премиерот Зоран Заев по интервјуто дадено за БГНЕС кое поттикна осуди, и вели ...
сите 349 | | | веќе видена

Фудбалот остана без еден великан, еден од најголемите на сите времиња, вчера овој свет го напушти Диего Армандо Марадона. Во последните 24 часа од секаде ...
сите 328 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 191 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиноски и правен застапник на „Македонскиот клуб за Етничка толеранција во Бугарија“ за „Слободна зона“ на бугарската ТВ Европа вели дека ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама не поднесува оставка, го одби барањето на опозицијата за предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: