ТВ21: Љупчо Николовски можен премиер на техничката влада


4 копии

Претседателот на Сојузот на Ромите и пратеник во Собранието, Амди Бајрам денеска одржа прес-конференција во законодавниот дом на која демантираше дека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Амди Бајрам од партијата Сојуз на Ромите ги демантираше шпекулациите дека преговара за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и најави дека на парламентарните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 246 | | | веќе видена

Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и разбирање за решавање на билатералните прашања со Република Македонија, но тоа мора да биде посакувано и ...
сите 681 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите да бидат прегазени во стампедото за вакцината против коронавирусот, изјави денеска директорот на Светската здравствена ...
сите 369 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТВ21: Љупчо Николовски можен премиер на техничката влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: