Земјоделците и сточарите в сабота на протест пред Влада


Повеќе од јасно е дека мотивот за протестите на земјоделците е политички, вели министерот за земјоделство. Тој смета дека нема повод за протести бидејќи дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

11 години нашата држава беше изолирана, осиромашена, без извесна европска иднина поради недомаќинското и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ, но тоа е минато. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и СДСМ нанесоа вистинска штета во земјоделието. Слабиот откуп и ниските откупни цени се главниот проблем, поради кој земјоделците се на раб на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рокот од седум дена што го дадоа земјоделците на саботните протести во Скопје воопшто е непотребен, бидејќи сме немале период во кој не сме разговарале со нив, ...
| | веќе видена | слични

Портпролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски негираше дека Цветан Трипуновски е организаторот односно координаторот на протестите на земјоделците, откако протекоа ...
| | веќе видена | слични

Трајан Димковски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, по вчерашниот протест на земјоделците , кој власта го оцени како политички мотивиран, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
сите 465 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 204 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Судот во Москва му одреди притвор на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални до 15 февруари, изјави денеска адвокатот Вадим Кобзев. – Судот во Химки му одреди ...
сите 95 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска замина во мини дипломатска офанзива кај сестринските партии во регионот и Европа, информираат од ...
сите 109 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците и сточарите в сабота на протест пред Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: