(видео) ЗАЕВ: Јас сум изјавил дека имаме писмени гаранции за датум од ЕУ?

Ја добивме писмената правно-формална гаранција, изјави пред извесно време премиерот Зоран Заев, во врска со добивањето датум од ЕУ во октомври. А вчера, кога ...
| | веќе видена | слични

Вистинската терапија - турска музика, гласи краткиот коментар под виралното видео кое се шири на социјалните мрежи. На видеото може да се види болничка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјоделските протести што вчера се организираа низ скопските улици, покрај вниманието што го предизвикаа со учесници кои не се земјоделци, а не се ниту ...
| | веќе видена | слични

Заев не дозволи земјоделците да дојдат пред Владата. Стравот од можноста стотици и илјадници килограми производи да му ги истурат пред Владата за да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 662 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска нема да одговара ниту пред Советот на обвинители, ниту пред нејзиниот шеф Љубомир Јовевски за смс пораката до судиите дека "ќе ги ...
сите 244 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 419 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео) ЗАЕВ: Јас сум изјавил дека имаме писмени гаранции за датум од ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: