Нов удар за Џонсон- Пратениците не сакаат да гласаат за новиот договор за Брегзит


Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на британскиот премиер Борис Џонсон ќе се согласи на амандманот изнесен од опозициските партии за одржување на изборите на 11 декември, објави денес ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон ни од трет обид не успеал да добие двотретинско мнозинство во парламентот за одржување на предвремени избори на 12-ти ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Борис Џонсон повторно ќе се обиде да организира предвремени парламентарни избори на 12 декември, и покрај тоа што денес пратениците го одбија неговиот план, ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во долниот дом на британскиот парламент во понеделникот вечерта го отфрлија предлогот на премиерот Борис Џонсон за распишување предвремени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон прифати тримесечно одложување на Брегзит, но наведе дека тоа го прави против своја волја. Тој ја повика Европска Унија да не ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џосна го извстил во понеделникот со посмо претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, дека го прифаќа одложувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов удар за Џонсон- Пратениците не сакаат да гласаат за новиот договор за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: