Вечерва средба на ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери - Преодната Влада на должност стапува на 3 јануари 2020


На состанокот се очекува раководството да ги информира за вчера постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април. Јулијана Николовска за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Буквално нити едно од ветувањата на градоначалникот не е исполнето овде на локално ниво, рече денеска генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој со ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денес беше на средби со граѓани во Општината Чашка каде што и ја продолжи акцијата на партијата „Разговори за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Акцијата односно кампањата разговори за обнова на Македонија денеска не донесе во општина Чашка каде што заедно со жителите на Општина Чашка ги слушаме ...
| | веќе видена | слични

Според партиското соопштение, Ѓорчев пред присутните истакна дека за многу брзо следува техничка влада, а потоа следуваат и избори, а на нив доаѓаат промените ...
| | веќе видена | слични

Заедно со жителите на Општина Чашка ги слушаме проблемите со кои што овие луѓе мораат да живеат секојдневно, рече Игор Јанушев – генерален секретар на ...
| | веќе видена | слични

Она што можеме да го видиме е дека буквално нити едно од ветувањата на градоначалникот не е исполнето овде на локално ниво. Немаме нити патишта, нити водоводи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 662 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска нема да одговара ниту пред Советот на обвинители, ниту пред нејзиниот шеф Љубомир Јовевски за смс пораката до судиите дека "ќе ги ...
сите 244 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 419 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва средба на ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери - Преодната Влада на должност стапува на 3 јануари 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: