Рама најави усвојување на изборната реформа до крајот на годинава со или без опозицијата


Изборната реформа ќе биде усвоена во текот на оваа година, со или без соработка на вонпарламентарната опозицијата.Ова го најави албанскиот премиер Еди Рама на ...
| | веќе видена | слични
16 копии
6 копии
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ќе го прими специјалниот претставник на државниот секретар на САД за западен Балкан, Метју Палмер, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич изјави дека по формирањето на новата влада на Косово треба да бидат укинати стоотстотните такси на увозот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ПОСЛЕДИЦИ ОД ФРАНЦУСКОТО ВЕТО Земјата одново се претставува како безбедносен проблем што би требало да го решаваат големите сили, а ЕУ се предупредува дека со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама најави усвојување на изборната реформа до крајот на годинава со или без опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: