Временска прогноза до крајот на месецов - метеоролозите информираат кога да очекуваме заладување


Натпросечното топло време со многу високи температури на воздухот за овој период од годината и официјално ќе се задржи до крајот на месецов. Времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични
14 копии
10 копии

Во Берово утринава се измерени -2 степени, додека во останатите градови во државата утринските температури се сеуште над нулата. Најтопол град е Крушево каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето и денеска, според УХМР, ќе биде претежно сончево со слаб ветер од југоисточен правец и топло за овој период од годината. Минималните температури ќе се ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на невообичаено топла воздушна и стабилна воздушна маса од југ ќе бидеме под влијание уште утре, додека веќе во среда се очекува постепено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промена на временската состојба со значително опаѓање на дневната температура ќе има в четврток и во наредните денови, кога ќе преовладува претежно облачно и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата, но нема да спречат одржување на попис согласно меѓународните ...
сите 545 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Државната поддршка да се спроведува континуирано, да се дефинираат протоколи за работа на сите дејности и да се обезбеди директна, неповратна помош за ...
сите 238 | | | веќе видена

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, денеска нема да присуствува на инаугурацијата на Џо Бајден.Неговото отсуство ќе има влијание врз еден од ...
сите 382 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 134 | | | веќе видена

За најновата изјава на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, Македонија да не се надевала на подобри работи по изборите во Бугарија, ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Временска прогноза до крајот на месецов - метеоролозите информираат кога да очекуваме заладување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: