„Едвард раце ножици“ на Витошевиќ или колку сме спремни да се соочиме со различностите

Режисерката Нела Витошевиќ, по „Бог на масакрот“ од Јасмина Реза во Штипски театар и „Странци“ од група автори (меѓу кои и Филипо Болоња и Паоло Костела) во ...
| | веќе видена | слични

Во Театарот за деца и младинци на 30 октомври (среда) од 20 часот ќе биде прикажана претставата „Едвард раце-ножици“ по култниот филм на американскиот режисер ...
| | веќе видена | слични

Анимираните филмови отсекогаш биле облик на медиум во кој најмногу уживаат децата. Приспособени на нивната возраст, нивните интереси и вкусови, тие може да ...
| | веќе видена | слични

Колку сме подготвени да ги надминеме предрасудите кон различните од нас и да ги прифатиме и каков е третманот на општеството кон маргинализираните групи е тема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Едвард раце ножици“ на Витошевиќ или колку сме спремни да се соочиме со различностите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: