Драма во Центар: Момче (24) скокнало од втори кат додека екипа на Итната помош била во неговиот стан

Вчера во 20.34 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на бул.„Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. Полициски службеници излегле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

А.А. од Скопје вчера пријавил дека на крстосница од улиците „Лазо Трповски“ и „Џон Кенеди“ во Скопје, општина Чаир, едно лице со пиштол пукало во неговото ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Едно лице е повредено по инцидент на мото крос трка кој се случила вчера околу 13.30 часот во скопско Кучково.-Додека гледал мото крос трка, О.Р.(31) од Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 1069 новозаразени со коронавирусот од направени 3012 тестирања, починати се 29 ...
сите 302 | | | веќе видена

Новиот ковид – центар што го подготвија приватните болници во просториите на поранешниот хотел „Ибис стајл“, односно на местото на некогашната гинеколошка ...
сите 465 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 78 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 55 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 183 | | | веќе видена

Нема тајни преговори со Бугарија во моментов, туку континуирани преговори со министерството за надворешни работи во Бугарија.Се уште не е формиран документ за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Центар: Момче (24) скокнало од втори кат додека екипа на Итната помош била во неговиот стан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: