Драма во Центар: Момче (24) скокнало од втори кат додека екипа на Итната помош била во неговиот стан

Вчера во 20.34 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на бул.„Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. Полициски службеници излегле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

А.А. од Скопје вчера пријавил дека на крстосница од улиците „Лазо Трповски“ и „Џон Кенеди“ во Скопје, општина Чаир, едно лице со пиштол пукало во неговото ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Едно лице е повредено по инцидент на мото крос трка кој се случила вчера околу 13.30 часот во скопско Кучково.-Додека гледал мото крос трка, О.Р.(31) од Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 385 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Центар: Момче (24) скокнало од втори кат додека екипа на Итната помош била во неговиот стан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: