Тутунарите се придружуваат на големиот протест во сабота пред Влада


По лозарите, овоштарите, оризо-производителите и сточарите, и пелагонските тутунопроизводители го креваат својот глас. Селективно исплатените субвенции и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блокирани улици. Полиција распоредена пред владината зграда. Го чекаат протесниот марш на земјоделците револтирани поради ненавремената исплата на субвенциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјоделците од цела Македонија, здружени во заедничката мака и доведени до работ на егзистенција, вчера организирано го кренаа својот глас и дојдоа на најавен ...
| | веќе видена | слични

Фидани и трактори пред Владата. Откако земјоделците го фрлија родот пред мостот „Гоце Делчев“ пред полициската блокада, полицискиот кордон дозволи земјоделците ...
| | веќе видена | слични

По полчасовна блокада на мостот „Гоце Делчев“ од страна на полицијата, земјоделците кои не учествуваат на протестот со механизација по едната коловизна лента ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците на денешниот протест пред Владата, на власта и порачаа дека сите тие споделуваат иста мака и затоа заеднички и сплотено протестираат.Тие велат ...
| | веќе видена | слични

Фото: ЛибертасНенавремена исплата на субвенциите и нецелосно исполнување на барањата испорачани пред една година, се причините поради кои денеска земјоделците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 525 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 196 | | | веќе видена

Критичарот на руските власти, Алексеј Навални ги повика Русите да излезат на улица во знак на протест, откако судија му одреди 30-дневен притвор. Судењето беше ...
сите 103 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунарите се придружуваат на големиот протест во сабота пред Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: