Правилата за емисија на гасови на ЕК, ќе ги поскапе автомобилите следната година

Пораст на цената на новите автомобили во просек за 2,6 отсто во 2020 година ќе предизвикаат новите ригорозни стандарди за производство на возила со кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зголемената продажба на автомобили СУВ, по енергетскиот сектор, е вториот најголем извор на глобален пораст на емисиите на јаглерод диоксид од 2010 до 2018 ...
| | веќе видена | слични

Приматот на антинуклеарното расположение над научните факти е одлика на дебатата за нуклеарната енергија во Европа уште од 1980-тите. Паничната реторика е само ...
| | веќе видена | слични

Околу 400.000 предвремени смртни случаи биле забележани во Европа како последица на лошиот квалитет на воздухот во 2016 година, објави Европската агенција за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 146 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 254 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 239 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правилата за емисија на гасови на ЕК, ќе ги поскапе автомобилите следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: