Одложено рочиштето за тепачката меѓу таткото на Боки 13, Миле Јовановски и соседот свештеник


Првото рочиште против Миле Јовановски, таткото на Боки 13 кој е тужен од неговиот сосед свештеникот Виктор Стојчев за физички напад е одложено поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту Панчевски, ниту неговите адвокати не дојдоа денеска во велешкиот суд. Таму требаше да почне судењето против поранешниот претседател на скопска единица. ...
| | веќе видена | слични

 Излегувајќи надвор од судот, Јовановски рече дека не бил Силвестер Сталоне за да го истепа попот за една минута, но и дека не знае ништо за случајот „Рекет“. ...
| | веќе видена | слични

Панчевски за дел од медиумите информира дека немал добиено никаква покана инаку не гледал причина зошто да не се појави на суд. Тој во меѓувреме повел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Ево Моралес, претседателот на Боливија кој деновиве поднесе оставка, вчера пристигна во Мексико каде што доби азил. На аеродромот беше пречекан на аеродромот ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одложено рочиштето за тепачката меѓу таткото на Боки 13, Миле Јовановски и соседот свештеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: