Седум загинати во протестите во Чиле поради поскапувањето на картите за метро


Бројот на мртви во насилните протести во Чиле порасна на седум, откако беше запалена текстилна фабрика, при што загинаа петмина. Војската и полицијата ...
| | веќе видена | слични

Во Чиле денеска почнаа нови протести и напади на продавници и покрај тоа што претседателот Себастијан Пинера смени осум клучни министри ви напорите да обезбеди ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
8 копии
9 копии

Претседателот на Чиле Себастијан Пинера денеска повика на реконструкција на владата во обид да ги смири демонстрантите, кои веќе една недела протестираат ...
| | веќе видена | слични

„Побарав од сите министри да си поднесат оставка за да можам да формирам нова влада и да одговорам на овие нови барања“, рече претседателот во обраќањето пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Милиони Чилеанци протестираа мирно во главниот град Сантијаго, на најголемиот собир откако избувна насилството за време на демонстрациите во таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 170 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
сите 155 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Ќе го почнам ова денешно обраќање, со еден цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...
сите 275 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум загинати во протестите во Чиле поради поскапувањето на картите за метро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: