Алтмајер: Во интерес на ЕУ е да почне преговори со Скопје и Тирана


Балканските лидери се поканети во Брисел додека во нивните држави постои загриженост за членството во Европската Унија, по одлуката на блокот да не почне ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во Рим ќе има средба со претседателот на италијанската Влада, Џузепе Конте, по што ќе замине за Брисел каде што ќе учествува на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во вторник на 29 октомври во Рим ќе оствари работна посета на Италијанската Република, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев утре ќе оди на средба во Рим со италијанскиот премиер Џузепе Конте. Веста за средбата на Заев со Конте е потврдена, а посетата се поврзува ...
| | веќе видена | слични

По француското вето, на кој начин Италија повторно ќе го врати проширувањето на ЕУ агендата? Останатите земји - членки од Унијата гледаат на отворањето ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 352 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 358 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ поднело 500 амандмани за блокирање на Законот за здравствена заштита со кој треба да се регулира одењето на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтмајер: Во интерес на ЕУ е да почне преговори со Скопје и Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: