Курти: Одлуката на Советот на ЕУ е неправда кон Албанија и Македонија


Лидерот на Движењето „Самоопределување“ Албин Курти, од Тирана ја коментираше негативната одлука на Европскиот совет, да не се даде датум за започнување на ...
| | веќе видена | слични

Не смее да се дозволи формирање на „четврта Југославија“, вели лидерот на Самоопределување и кандидат за нов косовски премиер, Албин Курти. Тој го кажа својот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Самоопределување и кандидат на оваа партија за нов премиер на Косово, Албин Курти изјави дека не смее да се дозволи формирање на „четврта ...
| | веќе видена | слични
3 копии
20 копии

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ), Албин Курти, кој се очекува да го добие мандатот за формирање влада откако неговата партија победи на вонредните ...
| | веќе видена | слични

Најверојатниот премиер на Косово, Албин Курти е незадоволен од најавата на премиерите на Абанија и на Македонија, Еди Рама и Зоран Заев, кои заедно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти: Одлуката на Советот на ЕУ е неправда кон Албанија и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: