Макрон следниот месец доаѓа на гости во Скопје и Тирана


14 копии
3 копии

Нам ни треба Европа заради вредностите, а не само заради пазарот. Нам ни требаат принципи по кои успешно се уредува едно општество, да ги усвоиме како наши, за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во вторник на 29 октомври во Рим ќе оствари работна посета на Италијанската Република, на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во нова офанзива. Во наредните шест месеци, до самитот во Загреб ќе се обиде да ги убеди европските лидери, на Македонија да и се даде ...
| | веќе видена | слични

Ветото на Макрон е историска грешка, пишува угледниот Фајненшл Тајмс, кој оценува дека ваквата одлука не е резултат на конкретна проценка за состојбата во ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, денеска оствари средба со државната секретарка во Министерството за надворешни работи на Хрватска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство, Венко Филипче на Фејсбук информира дека медицинските сестри се враќаат на работа. „Од утре, 40те медицински сестри се враќаат на ...
сите 479 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 499 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 258 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за буџетот за 2021 година и посочи дека во ...
сите 273 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон следниот месец доаѓа на гости во Скопје и Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: