Емотивна дистанцираност во врската

2 копии
2 копии

Со оглед на тоа дека Месечината и Сонцето се во опозиција со Уран во Бик би можеле да наидете на неочекувани промени на полето на финансиите, земјоделството и ...
| | веќе видена | слични

Кога е вистинското време за почеток на зеднички живот, зависи од пар до пар, но една работа е заедничка – прашање кое морате да му го поставите на партнерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 452 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 453 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емотивна дистанцираност во врската

Од:
До кого (е-маил):
Порака: