Верувам дека ќе се договориме за Законот за јавно обвинителство за да им се даде плата на вработените во СЈО и да се осигураат предметите, вели Заев


Премиерот Зоран Заев верува дека може да се договорат со опозицијата за носење на Закон за јавно обвинителство по синоќешната средба со коалициските партнери, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што ги лажеше претставниците на меѓународната заедница дека во Македонија има реформи, како што ги лажеше граѓаните дека ќе работи чесно, така денес Зоран ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одговарајќи на новинарско прашање за заглавениот избор на државен ревизор, Зоран Заев прстот го впери во претседателот на Комисијата за ибори и именувања, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање за тоа дека веќе две и пол години во земјава нема државен ревизор, рече дека за тоа е одговорен ...
| | веќе видена | слични

Додека партиите со месеци наназад неуспешно се обидуваа да најдат консензус меѓудругото и за изборот на јавниот обвинител на предлог на опзицијата, лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија е под блокада на своето работење бидејќи две години нема директор, а нема ниту заменик-директор, додека пратениците во Собранието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 344 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 219 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 122 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верувам дека ќе се договориме за Законот за јавно обвинителство за да им се даде плата на вработените во СЈО и да се осигураат предметите, вели Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: