Заев во немоќ го прифати предлогот на Мицкоски за избори напролет


Зоран Заев во немоќ го прифати предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за предвремени парламентарни избори напролет, наместо во октомври идната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан беше неверојатно поврзан со Македонија. Ама тој не ја сакаше Македонија во духот на патриотскиот патос. Тој ја сакаше низ нејзината литература, уметност, ...
| | веќе видена | слични

Нефункционалноста на одредени државни институции се наметна како актуелна тема изминатиот период, со оглед на фактот што редица значајни институциите се така ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири одлуката на премиерот Зоран Заев за предвремени парламентарни избори ја коментира како голем демократски и морален чин ...
| | веќе видена | слични

Разбирате ли француски е веројатно најпогрешното прашање во моментов (иако мнозина се прашуваат како е можно да не се разберат конзистентните и јасни пораки на ...
| | веќе видена | слични

„А младото игуменче секоја вечер пет проценти, нели!“, смеејќи се го задеваше капетанот младиот свештеник додека сите војници околу масата се смееја, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во немоќ го прифати предлогот на Мицкоски за избори напролет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: