Стружанец нападнал малолетничка со која претходно бил во љубовна врска

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разбиена е криминална група од Струмица, која се занимавала со продажба на наркотична дрога „хероин“, во рамки на засилените активности на МВР за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ж.Л.(58) и Г.А.(39), двајцата од Скопје и против А.Ш.(58) од селото Горна Бањица, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесет годишен маж со иницијали З.Ј. од селото Никуштак, општина Липково, бил приведен од страна на полициските власти.Како што јави МВР, мажот упатил закани ...
| | веќе видена | слични

А.М. (57) од Охрид денеска од охридската полиција доби кривична пријава поради постоење сомневање за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“.Тој ...
| | веќе видена | слични

Три лица меѓу кои и малолетник уапсени синоќа во Скопје. МВР информира дека вчера во 20.40 часот полициски службеници од СВР Скопје во населба Карпош ги лишиле ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против О.Е.(32) од село Оџалија, општина Карбинци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на ...
| | веќе видена | слични

На 27.10.2019 полициски службеници од Полициското одделение Матејче од слобода го лишиле З.Ј.(60) од с.Никуштак, поради тоа што околу 10.30 часот во атар на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вечерва се сретна со европскиот комесар за миграции, ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 203 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стружанец нападнал малолетничка со која претходно бил во љубовна врска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: