Синоќа на протестите во Барселона без око останале неколкумина, а двајца се во критична состојба


Неколку стотици приврзаници на независноста на Каталонија синоќа повторно, по седми пат, протестираа на улиците на Барселона поради неодамнешната пресуда на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стотици лица стојат во редови пред судовите во Каталонија за доброволно да признаат „вина“ за организирање и учествување во референдумот за независност во 2017 ...
| | веќе видена | слични

Стотици лица во понеделникот стојат во редици пред судовите во Каталонија за доброволно да се пријават „за вина“ поради организирање и учество во референдумот ...
| | веќе видена | слични

За време на изминатиот викенд во Каталонија беа одржани масовни протести и масовни контра протести. Едни се за отцепување на оваа богата провиниција од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Околу 80.000 луѓе се собраа денеска во Барселона на митинг за поддршка на шпанското единство, и против сепаратистичките аспирации во Каталонија што доведоа до ...
| | веќе видена | слични

По една недела мирни собири, насилството се врати на улиците на Барселона, а само во текот на минатата ноќ беа повредени 46 лица за време на протестит во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашниот судир на застапниците за независност на Каталонија и полицијата во Барселона, повредени се 46 лица, со што насилството се врати на улиците по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синоќа на протестите во Барселона без око останале неколкумина, а двајца се во критична состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: