Пратениците денеска ќе расправаат за законите за стечајците и за доверливи информации

Македонското Собрание денеска треба да ја продолжи 114. седница на која се останати за разгледување уште неколку предлог-законски решенија. На дневен ред во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За безбедносен сертификат со степен државна тајна лицето да нема двојно државјанство, додека за безбедносен сертификат со степен строго доверливо да не е ...
| | веќе видена | слични

Со европско знаменце, предлог-законот за класифицирани инфорации денеска ќе се најде пред пратениците. Предлог законското решение е во второ читање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од април до јуни годинава Собранието во најголем дел гласало закони предложени од владата. 85 проценти од донесените закони биле владини предлози. ...
| | веќе видена | слични

Повеќе една година откако беше донесен новиот Закон за високо образование, конечно се случуваат студентски избори на дел од факултетите на битолскиот ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за остварување на правата на заедниците кои се помалку од 20 отсто (АОПЗ) добива надзорна функција, односно ќе може во целост да ја следи состојбата ...
| | веќе видена | слични

Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за правда за децата во прво читање е на дневен ред на денешната собраниската Комисија за политички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче го покани Никола Пановски, универзитетскиот професор по микробилогија да ги посети ковид центрите на интерните клиники во ...
сите 671 | | | веќе видена

Уште во февруари, кога пандемијата на коронавирус брзо се рашири, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди за поплава од дезинформации и лажни вести ...
сите 261 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 162 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека за него можеби ќе биде тешко да ги изнесе обвинувањата пред Врховниот суд за изборна измама за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците денеска ќе расправаат за законите за стечајците и за доверливи информации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: