Коалиционите партнери на СДСМ согласни државата да продолжи по европскиот пат


Коалиционите партнери на СДСМ се согласни дека мора да продолжи европеизацијата на државата и покрај негативниот исход од Брисел. На вечерашниот состанок на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Секоја иницијатива во полза на нашиот европски пат е добродојдена и ние ќе ја поздравиме, меѓутоа како што кажа премиерот, сега чекаме тие да испорачаат. Нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По средбата кај Претседателот, ние одржавме и коалиционен состанок. Сите коалициони партнери се присутни овде, освен оние од албанскиот блок кои што веќе беа ...
| | веќе видена | слични

По средбата кај претседателот, премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев информираше дека одржале и коалиционен состанок, на кој присуствувале сите коалициони ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демократскиот сојуз верува дека најновиот француски предлог за редефинирање на пристапниот процес кон ЕУ, претставува искрена намера со која се потврдува ...
сите 655 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Доаѓа крајот на владеењето на криминалната банда на чело со измамникот Зоран Заев. Се ближи крајот на погубните политики на политичари без визија и план, ...
сите 186 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 185 | | | веќе видена

Македонија и Израел вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ги очекува седмата меѓусебна пресметка во историјата. Пет официјални ...
сите 277 | | | веќе видена

Зголемувањето на пензиите во јануари 2020 година, социјалната пензија и други актуелни прашања беа тема на денешната средба на министерката за труд и социјална ...
сите 59 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 101 | | | веќе видена

Секој следен буџет што го проектира власта, актуелната и поранешната, е поголем од претходниот. Критиките за мегаломански буџети се идентични од секоја ...
сите 176 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалиционите партнери на СДСМ согласни државата да продолжи по европскиот пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: