ЧКАЉА ПРЕД 16 ГОДИНИ УМРЕ ВО БЕДА: “ Фала му на шефот на продавницата што ми чуваше коска“ (ФОТО)

2 копии

На вчерашен ден пред 16 години почина еден од најпознатите актери во поранешна Југославија, Миодраг Петровиќ – Чкаља. Тој е роден на 1 април, на меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ФОТО: ФАКТОР Полицијата си ја врши својата работа. Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка ...
сите 409 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 595 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 262 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧКАЉА ПРЕД 16 ГОДИНИ УМРЕ ВО БЕДА: “ Фала му на шефот на продавницата што ми чуваше коска“ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: