Колкави плати имаат директорите на Гугл, Амазон и Мајкрософт?

13 копии
12 копии

Мајкрософт му ја зема зделката на Амазон, кој беше главен фаворит на тендерот и склучи договор со Пентагон вреден 10 милијарди долари. Договорот е склучен на ...
| | веќе видена | слични

Пентагон на компанијата Microsoft и доделил договор од 10 милијарди долари за "Cloud computin" за далечинско складирање на тајни податоци. За овој голем ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос, основачот и извршен директор на „Амазон“, посиромашен е за околу 3 милијарди американски долари како резултат на падот на вредноста на акциите на ...
| | веќе видена | слични

„Мајкрософт“ обезбеди договор вреден 10 милијарди долари со Пентагон за компјутерските услуги „cloud“, по внимателно набљудуваниот процес на набавка во кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкави плати имаат директорите на Гугл, Амазон и Мајкрософт?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: