Џонсон и Ердоган разговараа за Сирија


Руската воена полиција помага во повлекуваљето на курските одреди на самоодбраната и на нивното вооружување, на 30 километри од сириско-турската граница, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Можно е да постојат некои нерегуларности во примената на руско-турскиот меморандум за Сирија, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, истакна дека „терористите на терористичката организација ЈПГ и нивните оружја ќе бидат отстранети надвор од зона ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган детално се подготвил за состанокот со рускиот колега Владимир Путин кој беше одржан вчера во Сочи. Тие двајца ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
| | веќе видена | слични

Путин и Ердоган објавија дека изнајдено е судбоносно решение за ситуацијата на сириско-турската граница. Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека неговото Куманово го ослободиле ...
сите 491 | | | веќе видена

Експерти од Американската медицинска асоцијација ги наведоа непосакуваните ефекти од вакцината против коронавирусот на американските компании „Модерна“ и ...
сите 336 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Вториот круг на тестирање за коронавирус на ниво на цела Словачка наиде на отпор и поради тоа е одложен на неопределено времеПремиерот, Игор Матовиќ, рече дека ...
сите 105 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 173 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја напушти Белата куќа доколку Изборниот колеџ потврди дека Џо Бајден победил на изборите. Инаугурацијата на 46 ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон и Ердоган разговараа за Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: