Пјаниќ: Јувентус мора да поправи една работа


Ливерпул ја задржа предноста од шест бодови пред пред Манчстер сити, откако Црвените стигнаа до деветата победа во 10 коло од Премиер лигата. Тимот од „Енфилд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голот на Скот Мектоминеј, со кој Манчестер јунајтед поведе против Норич сити (и на крајот стигна до 3:1 победа) беше 2.000 гол на „ѓаволите“ во Премиер лигата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ливерпул ја оддржа предноста од шест поени на врвот на Премиер лигата, откако успеа да се врати и со 2:1 да ги победи Тотенхем во реприза на минатогодишното ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул уште еднаш покажа дека е неприкосновен пред своите гледачи и со пресврт успеа да слави во големото дерби против Тотенхем. Гостите поведоа уште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 508 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 171 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 141 | | | веќе видена

Ќе го почнам ова денешно обраќање, со еден цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...
сите 151 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 271 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пјаниќ: Јувентус мора да поправи една работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: