Пјаниќ: Јувентус мора да поправи една работа


Ливерпул ја задржа предноста од шест бодови пред пред Манчстер сити, откако Црвените стигнаа до деветата победа во 10 коло од Премиер лигата. Тимот од „Енфилд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голот на Скот Мектоминеј, со кој Манчестер јунајтед поведе против Норич сити (и на крајот стигна до 3:1 победа) беше 2.000 гол на „ѓаволите“ во Премиер лигата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ливерпул ја оддржа предноста од шест поени на врвот на Премиер лигата, откако успеа да се врати и со 2:1 да ги победи Тотенхем во реприза на минатогодишното ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул уште еднаш покажа дека е неприкосновен пред своите гледачи и со пресврт успеа да слави во големото дерби против Тотенхем. Гостите поведоа уште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 515 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 495 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати пред граѓаните на општина Ѓорче Петров, во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“ и ...
сите 140 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пјаниќ: Јувентус мора да поправи една работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: