Младите имаат идеи, но немаат услови за бизнис

Постои ли правда во Македонија и дали поради владеење на правото и недоволниот степен на реформи во правосудството не добивме зелено светло за да ги започнеме ...
| | веќе видена | слични

„Oд ова држава не бива“, ми велат луѓе кои се „обични“ гласачи, па се прашувам сега како може тоа политички да се артикулира – а политиката, сепак, ни ги ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Мислам дека направивме многу добра работа, направивме исчекор од земја која нема искуство во однос на проверките не само во МВР, туку и генерално во државниот ...
| | веќе видена | слични

Некако не сум изненаден од небулозите на Заев, а во врска со нашето членство во НАТО, односно ратификацијата во Шпанскиот парламент, а потоа и во Собранието на ...
| | веќе видена | слични

Ако, како што вчера изјави премиерот Заев, политичарите се сепак слуги на народот, веројатно тоа не се однесува само на него, туку и на неговата вкупна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Датум за преговори не добивме, но експресно и консензуално добивме датум за нови предвремени избори. Историјата од Букурешт се повторува – тогаш излезе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На што и како ќе се трошат тие дополнителни 15 милиони евра е нејасно, исто како што е нејасно каде завршуваат и другите пари од задолжувањето. Иако нивото на ...
сите 358 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 267 | | | веќе видена

Апелацискиот суд во Скопје денеска ќе одржи итен колегум по најавите на јавната обвинителка Вилма Рускоска дека ќе покрене финансиска истрага против судиите ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 289 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонските репрезентативци, онака како што посакуваа, со триумф над Израел и пласман на третата позиција на табелата во групата ги завршија квалификациите за ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите имаат идеи, но немаат услови за бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: