Турција ќе врати два милиони бегалци во Сирија


2 копии
2 копии

Иранскиот министер за информатичка и комуникациска технологија Мохамед Џавад Азари Џароми изјави денеска дека убиството на водачот на терористичката Исламска ...
| | веќе видена | слични

Информацијата за местото на кое се крие челникот на џихадистичката организација Исламска држава (ИД), Абу Бакр ал-Багдади, е дoбиена како резултат на апсењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соединетите Американски Држави ја убија својата креација, напиша денеска иранскиот министер за информатички и комуникациски технологии, Мохамед Џавад Азари ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека смртта на водачот на терористичката Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади е пресврт во заедничката борба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција ќе врати два милиони бегалци во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: