Време: Сончево и топло до 30 степени


Времето денеска сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени. Времето во среда ќе биде сончево и посвежо со мала до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
16 копии
9 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот ќе ги блокира раскрсниците пред Владата и кај Министерството за надворешни работи. Во 18 часот ќе се одржат протести и во 15 ...
сите 726 | | | веќе видена

 Јас сум многу свесен дека на двете страни постојат луѓе кои не сакаат тој договор да успее и луѓе кои со ситни политички провокации ја дразнат јавноста, и на ...
сите 213 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на состојбите, има добри контакти со Бугарија и ќе придонесе позитивно за процесот и односот со оваа земја, изјави денеска ...
сите 111 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 95 | | | веќе видена

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската ...
сите 296 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако се земе предвид што се бара Бугарија, мислам дека не треба тоа да е однесување на земја членка на ЕУ, вели лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села и ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево и топло до 30 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: