Ердоган: Ќе разговарам со Путин за Сирија во Сочи


Во заедничкиот напад на Курдите и на американските сили на северот на Сирија е убиен и вториот човек на Исламската држава. Сириските демократски сили (СДФ), во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека смртта на водачот на терористичката Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади е пресврт во заедничката борба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сириските демократски сили (СДФ), предводени од Курдите, објавија дека се согласиле да се повлечат 30 километри од турската граница, потег што беше поздравен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руското Министерство за одбрана соопшти дека не знае ништо за помош на американското воздухопловство, а која на прес-конференција ја спомна американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите наследници на Абу Бакр ал-Багдади, предводник на терористичката организација „Исламска држава“, ќе бидат уништени, изјави денеска Марк Еспер, првиот човек ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес се вклучи во емисија „Студио 10“ на телевизија 24 каде што ги повика граѓаните на денешниот протест да се ...
сите 406 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 846 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 574 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 300 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 257 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 126 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 112 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски за денеска најави состанок поврзан со одобрувањето на потребните дозволи без кои новиот ковид-центар „Мала ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Ќе разговарам со Путин за Сирија во Сочи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: