Продолжуваат кризата на Тотенхем и серијата на Челзи, Сити за две минути го реши Кристал


Ниту поразот во минатото коло од Премиер лигата, нуту паузата за квалификациите за ЕУРО 2020 не им попречија на фудбалерите на Манчестер Сити кои во последниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Манчестер, 27 октомври 2019 (Утрински Весник) – Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, истакна дека не е целосно задоволен од играта што неговиот тим ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во историјата на англиската Премиер лига, четири пати клубовите постигнаа 30 или повеќе голови во почетните 10 кола. Три од нив се фудбалерите на Манчестер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Еден боливиски полицаец изјави дека чудесниот инцидент се случил кога вчера бил испукан куршум во градот Јапачани. Оскар Гутиерез, шеф на Специјалната единица ...
сите 249 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат кризата на Тотенхем и серијата на Челзи, Сити за две минути го реши Кристал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: