Заев: ЕУ треба да се бори против Америка, Кина и Русија


Храброст е самото појавување во јавноста. Лестер вчера го понижи Саутемптон откако на негов терен го победи со дури 0:9. „Лисиците“ имаа магична вечер и немаа ...
| | веќе видена | слични

Искусниот тренер Клаудио Раниери, откако ја презеде екипата на Сампдорија и ќе се обиде да ја спаси од преселба во Серија Б, воведе новина на тренинзите, со ...
| | веќе видена | слични

Хозе Луис Идалго има 92 години, на 20-годишна возраст се пресели во Уругвај, седум децении во новата земја ги следеше резултатите, ги гледаше мечеви, новите ...
| | веќе видена | слични

Навивач на Атлетик Билбао на полни 92 години допатува од Уругвај само за да го проследи мечот на баскискиот клуб против Валјадолид во изминатото коло во Ла ...
| | веќе видена | слични

Со дете во левата рака, телефонот во десната и управува автомобил, доволен доказ МВР да интервенира! Дали да му се земе: 1. Детето 2. Колата 3. Дозволата или ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Чичестер сити се натпреварува во аматерската осма лига на Англија, а вечерва го очекуваше противникот во првото коло од ФА Купот. Во квалификациите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: ЕУ треба да се бори против Америка, Кина и Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: