Среќата е во успешно балансирање со обврските


 Нашата секојдневна комуникација со различни луѓе, нè приморува да се соочиме со поинакви ситуации. Во некои моменти тоа може да биде неподносливо напорно, но ...
| | веќе видена | слични

 Доколку сте слушнале за апликацијата , сигурно сте слушнале и за Горјан Јовановски – човекот кој стои зад овој и уште неколку успешни проекти кои имаат за ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на септември во центарот на Скопје функционира центарот MKstartups Space наменет за настани, вмрежување и едукација на иновативните претприемачи. ...
| | веќе видена | слични

Мотивираните и среќни вработени можат да направат значително подобрување во компанијата и да ги истуркаат границите на бизнисот, исто како и Бил Гејтс, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве, на иницијатива на група млади татковци беше покрената Иницијативата за зголемување на свесноста кај родителите од „посилниот пол“ – за важноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среќата е во успешно балансирање со обврските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: