Како против современиот начин на живот – Секое трето дете во Македонија е со вишок килограми


Ова е пораката на др. Соња Ралева, лекарка и специјалист во Школски диспанзер до родителите по објавеното истражување од СЗО дека повеќе од третина од децата ...
| | веќе видена | слични

Стариот народ Хунзи е сместен на самата граница меѓу Пакистан и Индија, а познат е по тоа што нивниот животен век трае меѓу 110 и 120 години. Затоа, нивната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

 Според едно , мажите од Австралија живеат подолго од оние во Азија, Европа и Северна Америка. Па, сигурно се прашувате која е причината за ова. Австралија е ...
| | веќе видена | слични

Анатоли Брушков, шеф на одделот за геокриологија на Државниот Универзитет во Москва, инјектирал 3,5 милиони години стара бактерија од Сибир во своето тело и ...
| | веќе видена | слични

Здравата исхрана и редовното вежбање можеби не се секогаш забавни, но придобивките од активниот и здравиот начин на живот се големи. Сега, истражувачите од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не постои лице на кое не му е важно дали има идеална телесна тежина. Разликата е единствено во тоа што некои внимаваат повеќе, а некои помалку, но сепак, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како против современиот начин на живот – Секое трето дете во Македонија е со вишок килограми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: