Македонска Каменица доби награда за креирање добар амбиент за развој на претприемништвото

Општина Македонска Каменица доби престижна награда за креирање добар амбиент за развој на претприемништвото во Средна и Југоисточна Европа. Наградата што ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извршната директорка на Адора инженеринг Драгана Д. Чифлиганец ја доби престижната интернационална награда „40 под 40“, што на успешната европска елита на ...
| | веќе видена | слични

Сите наградени 40 млади лидери под 40 години од 10 држави во Југоисточна Европа и Македонија, се согласија вмрежени заедно да делуваат за подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Вработените во „СН Осигурителен брокер АД Битола“ на својата Фејсбук страница објавија статус во кој му честитаат на својот директор за успехот постигнат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Високото признание што го доделува Меѓународниот економски форум на заедници и установи кои креираат добар амбиент за развој на бизнисот и претриемништвото во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека извештајот на Европската комисија за спроведување на акционите планови за ...
сите 234 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 184 | | | веќе видена

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 505 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Доаѓа крајот на владеењето на криминалната банда на чело со измамникот Зоран Заев. Се ближи крајот на погубните политики на политичари без визија и план, ...
сите 156 | | | веќе видена

Последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. македонската репрезентација го игра вечерва од 20:45 часот на Националната арена. Во Скопје гостува ...
сите 220 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 138 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 105 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска Каменица доби награда за креирање добар амбиент за развој на претприемништвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: